Щораз як виходить збірка чудових призабутих ігор зі старих ігрових платформ — я радію. Попри можливість зіграти у представлені в рамках неї ігри на емуляторах, мені приємний заново здобутий шанс пограти у них на консолях без мороки. Особливо на Nintendo Switch. Адже саме він найкраще підходить для закриття беклогу по старих платформах у дорозі. Коли хочеться повернутися до милих серцю ігор дитинства або й просто поглибити знайомство з давньою серією. І Castlevania Advance Collection саме про це.
Трейлер Castlevania Advance Collection [EN]
Збірка містить чотири гри з серії Castlevania, що виходили для Game Boy Advance на початку 2000-х. Це три унікальні гри для своєї платформи: Circle of the Moon, Harmony of Dissonance, Aria of Sorrow, — та Dracula X. Остання стала ремейком Castlevania: Rondo of Blood, що виходила для PC Engine у 1993 і через низьке поширення платформи на Заході була майже незнайомою тутешнім гравцям. Вона й виділяється зі збірки найбільше. Тому що в той час, як перші три проєкти йдуть стопами Symphony of the Night, граючи на полі метроїдваній, Dracula X дає нам більш класичний досвід Castlevania.
Попри те, що перші три проєкти виходили з різницею менш як рік і створювалися практично однією й тією ж командою — усі вони вдалися. Все ж цикл розробки ігор для портативних платформ у той час був коротшим і страждала від цього часто не якість, а тривалість ігрового процесу проєктів. Тож кожну з них можна пройти десь за 8 годин і якщо ви якісно залипнете в таку під час дороги до батьків або у відпустку — ймовірно там ви з нею і завершите. При цьому команді вдалося зберегти різноманіття і кожна з ігор має свою виразну особливість, яка фактично визначає те, як ваш герой отримує додаткові закляття. Усе інше значною мірою схоже, але відчуття повторюваності контенту немає. Щораз ви занурюватиметеся у нову пригоду.
Сама ж колекція робить усе, щоб полегшити ваше знайомство з проєктами. У випадку частин-метроїдваній це порівняно не складно, тому що вони не особливо вимогливі до навичок гравця і порівняно густо всипані сейв-точками або й можливістю швидкого збереження будь-де. Та навіть якщо за таких умов ви відчуватимете дискомфорт, колекція надасть вам «Енциклопедію», що міститиме інформацію про всі наявні ігрові елементи. А також наекранні підказки, що явно вказуватимуть інформацію, яка полегшуватиме вам проходження. Класичні можливості створення невнутрішньоігрових сейв-поінтів та ревайнду — також в комплекті.
З Dracula X ситуація дещо складніша, позаяк гра вважається однією з найскладніших у серії. Тож речі на межі чітів, як от вище згаданий ревайнд, справді стануть в пригоді, але от «Енциклопедія» чи наекранні підказки радше здаватимуться дражнилкою.
Попри турботливе ставлення до фанатської спільноти, яке помітне в різних елементах Castlevania Advance Collection, забули про фільтри, які могли вивести усе на якісно новий рівень. Здавалося б очевидна річ, яка присутня чуть-чи не в будь-якому емуляторі, тут залишилася майже за бортом. Майже, бо номінально вони є і їх три. Але їхні відмінності до того малозначні і віддалені від оригінальної картинки GBA, що це сприймається радше за жарт.
Що ж до позитивних сторін фан-сервісності: у колекції чимало додаткового контенту. Це й галерея артів, частина з яких раніше не публікувалася, і програвач саундтреків, що увібрав у себе всі створені для ігор колекції доріжки, і навіть кілька фонових картинок, щоб не дивитися на чорні смуги по боках екрану. Останніх дещо забракло (їх усього чотири на вибір), але дякую й на тому. Додатковою приємністю стала можливість перемикання між версіями для різних регіонів, адже ці проекти виходили ще в ті часи, коли зміни могли бути разючими.
Castlevania Advance Collection це чудовий запас під довгі та не дуже поїздки. Хай навіть зараз не відчувається браку якісних метроїдваній на фоні нещодавніх Axiom Verge 2 та Metroid Dread, ця колекція стане цінним надбанням трішки на потім. Коли масивний поїзд осінніх релізів пролетить повз і ми залишимося з оберемком крихітних проєктів, що відклали на потім.
На мою думку, збірка справді цінна для ґеймерів, які за інших обставин могли б навіть і не помітити серії. Знайти GBA у хорошому стані не складно, ймовірно навіть ціни вас не сильно гризнуть за дупу. А от з самими Castlevania-ми буде складніше, бо хоч вони й не рідкісні, але за кожну по окремості треба буде віддати від 10 до 200 доларів (залежно від стану та комплекту), а ще зверху оплатити три доставлення від трьох продавців. І тут такі збірки приходять на підмогу і позбавляють усіх супутніх труднощів. Та все ж складно не згадувати, що Retro Arch або Open Emu дадуть вам куди ближчу до оригіналу картинку за бажання.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!